(bkz : netflix)‘Te filmi izleyebilirsiniz. Seslendirme Hindi, alt yazı ingilizce,Yunanca, Türkçe ve Arapça seçenekli. Ayrıca indirme seçeneği de mevcut bu film için.

Aamir kayanın bütün filimlerini severek izledik. Yerdeki yıldızların yeri Başka. İzlemeyen kalmamalı. Filmin konusu Özel gereksinimi olan çocuk ve eğitimi. Filmde en çok babasına kızdım. Sürekli abi ile karşılaştırıyor, akademik olarak çocuğu başarısızlıkla suçluyor. Anlamaya çalışmıyor. Çocuk Okulda da problem yaşıyor. Babası küçücük çocuğu alıp yatılı okula gönderiyor daha “disiplinli” bir ortamda daha iyi eğitim alacağını düşünerek. Karşısına iyi bir öğretmen çakmasa çocuk yok olup gidecek. Neyse ki çocukken aynı problemi yaşamış olan öğretmeni ve anlayışı sayesinde çocuğun kimse tarafından fark edilmeyen yeteneği ortaya çıkıyor. O nasıl bir güzellik ve gülümsemedir. Film boyunca ağla ağla bir hal oldum.   

Aamir Khan’ın yönetip oynadığı “Yerdeki Yıldızlar” filmi eğitime eleştirel ve alternatif bir yaklaşım getiriyor.

algı problemi yaşayan 8 yaşında bir çocuk olan Ishaan bu problemi yüzünden sayı ve harfleri tam olarak algılayamamaktadır.

rekabete dayalı, ezbere dayanan bir müfredatla çocuklarımızı, zihinlerinde hayat boyu taşıyacakları izlerle yaşamaya mecbur bırakmaktadırlar.

9 yaş ve üzerindeki çocuğunuzla birlikte izleyebileceğiniz güzel bir film. Süresi biraz uzun, 2-3 parça şeklinde izleyebilirsiniz.

Gözlerim dola dola izlediğim bir film.

Eğitimpedia’da detaylı bir film yorumu da bulunuyor: Yeryüzündeki yıldızlar