Ben büyük kızımda yemgemden MEDELA nın pompasını almıştım birkaç kullanımdan sonra bozuldu. İyikide bozulmuş ne acı veren makinaymış meğer, ben weevell in pompasını aldım sonra, çok rahat makine, aventinki gibi masaj başlığı var, sonra ikinci kızımdada pompam bozuldu kampanyadan AVENT in tekli ama 3 durumda kullanılan pompasını aldık. Mutluluğu onunla yakaladım resmen. Sonuç olarak AVENT diyorum.

sütüm göğsümde kitlenince hastane tipi pompadan kiralamıştık. aylar sonra arkadaşımın lansinoh çiftli pompasını kullanmak durumunda kaldım.sütü kesinlikle çok hızlı bir şekilde göğse indirip daha çok miktarda süt elde ettim. diğerinden masajla falan 50 ml gelen sütüm, lansinohla 2 katı geldi.

medela swing kullanıyorum, arkadaşım verdi saolsun çoook da memnumum, evde bir adet daha ameda var çok daha pahallı bir pompa ama bir damla süt çekemedi benden. yani her zaman pahallı olan iyidir doğru değil 🙂

En iyisinden almak gerekiyor lafına kanmamak gerek. Gidip en iyisinden aldık. Avent idi. 400 lira verdiğimiz makine hiçbir işe yaramadı. İnanılmaz ama eczaneden altığımız 9 liralık mekanik pompa mucize yarattı.

erkenden edinip süt bol iken, çalışmaya başlamadan stoklamaya başlamak gerek. ben 6 aylıkken işe döndüm, bi gün sağdığımı ertesi gün verdim. çok sürmedi maceram. Bununla beraber bir de biberona zamanında alıştırmak gerek. O biberon almayan bebeye sağılan süt de verilmiyor:(

ameda lactaline elektrikli ve pilli süt pompası dışındakiler pek işe yaramaz.

medela

(bkz : hastane tipi pompa)

(bkz : piyon anne sütü danışmanlık hizmetleri)

(bkz : sümer a.ş.)

mutlaka elektrikli olanından almak lazım, manuel olanlar insanı öldürüyor.

(bkz : göğüs pompaları)

İcat edeni öpmek istediğim alet..ne yapardım olmasa..

Benden süt cikaramayan alet,psikolojimi bozdu yaw.. Hayır sadece anne sutuyle kılo aldı bu minik velet…

(bkz : nuby natural touch)

he doğum yapan kadının edinmesi gereken ilk alev, çalışacak olmak şart değil, anne sütü vermek şart ise pompa şart…

Tekli medela mini pompa ile 6,5 ay günde 2 kere süt sağdım. Kesinlikle çiftli almak hem zamandan kazandırıyor hem de miktarda fark yaratıyor. O nedenle işyerinde sağım yapacaklar için ameda lactaline elektirikli ve pilli süt pompasını öneriyorum.

alırken iyi karar vermek gerekiyor.
süt sağma makinesi almaya gittiğimiz gün bir arkadaşımız da yanımızdaydı ve şöyle demişti “tecrübemden biliyorum bunlardan alırken iyisini almak gerekiyor, yoksa harcadığınız para boşa gider.” biz yine de onu dinlemedik, dinleyemedik. önce tekli manuel alıp 60 tl harcadık ve iş görmedi. sonra 130 lira daha harcayıp medela tekli mini pompa aldık o da verimli değildi. en sonunda bir kampanya ile ameda lactaline elektirikli ve pilli süt pompası alarak bu işi noktaladık.

(bkz : avent )

(bkz : ameda)

(bkz : medela )