sterilizator

481

yabancı sitelerde “bulaşık makinesinde bile yıkanabilir” denilen bebek ıvır-zıvırları için, genelde kullanılan gereksiz bulduğum şey.

bulaşık makineleri 70 dereceye kadar zaten ısıtıyorlar suyu, bence delirip bu harcamayı yapmaya hiç gerek yok.

(bkz : weewell)

hiç kullanmadım kaynatmak daha kolay gerek varmı bilemediğim cihaz.

kaynatmanın nesi varmış canım, ne gereksiz bir gereç ben hiç ihtiyaç duymadım

4. aydan sonra kullanmadım, zor oldu kendimi temiz olduğuna ikna etmem ama başardım 🙂

ben kaynattım herhangi bir alet kullanmadım

ben iki çocuk büyüten bir arkadaşımın avent buharlı sterilizatörünü aldım, 6-7 ay kadar kullandım, ve geri verdim. kimbilir şimdi kaçıncı el iş görüyor:) avent bu konuda oldukça başarılı bence, ve de bu gibi kısa süreli ürünleri (ve de pahalı olduğu için) ikinci el temin etmek gerçekten çok mantıklı..

bir de sakın ola 1 yaştan sonra hala bakteri öldürmeye çalışmayın ey anneler.. sterilizatörmüş, 5 dk kaynatmakmış hiç gereke yok, sonra bebekler hiç hazır olmuyorlar dış dünyaya açılmaya. ilk 6 ay tamam, bağışıklık sistemi hazır değil minicik bedenlerinin, ama sonrasında titizlik hastası olmak aslında ilerleyen dönemler için çok daha zararlı bir tutum..

bebeğin bağışıklık sisteminin yeterince gelişmediği ilk 6 ay kullanılmasını sonraki dönemde bu tip aşırı titizliklere kaptırılmaması gerektiğini düşünüyorum.

ama ilk 6 ay için alınması gerek. bebekten baş kaldırılamayan bir dönemde bir de biberon, sağma aparatları filan kaynatmak pek de pratik bir çözüm değil. bence ikinci üçüncü el olarak eşden dosttan temin edilmeli, 6 ay için tonla para verilmemeli..

(bkz : arzum bebbe sterilizator ve buharlı pişirici )

biberon bile kullanmama gerek kalmadı,ihtiyacım olursa alırım demiştim.

Kaynatmaktan bile sikilarak direk calkalamaya gecmisken iyiki almamisim bunuda alsaydim mutfakta 5 karis yer kalmayacakti dedigim urun

Bir arkadaşım vermese satın almazdım. Çoğu zaman da kullanmadım. Kaynar suda 5 dk bekletmek yeterli. Zaten 6. aydan sonra steril etmeyi bıraktık. Frosch bulaşık deterjanı ve sıcak su ile yıkadım biberonları.

daha iyileri var tabiki ancak ben arçelik almıştım, e-bebekte kampanyadaydı ve halada öyle…

gereksiz olduğunu düşündüğüm , ancak kaynatma deneyimlerinden sonra bu iş meşakkatli deyip aldığım hayatıma pratiklik katan ürün…

(bkz : buharlı sterilizatör )

(bkz : avent buharlı sterilizatör)

gereksiz olacağını düşünerek almadım, kaynamış suda 5 dakika kaynattım, almadığıma pişman değilim.

Avent’inkini kullandım, memnunum. Hem su kaynatmakla uğraşmadım, hem de biberonları yıkadıktan sonra koyduğum yer oldu. En çok kullandığım bebek gereçlerinden biri.

hamileyken aradığınız alışveriş listelerinde görmenize rağmen, en gereksiz ürünlerden biri. Koyacaksın kaynamış suya 5 dakika olacak bitecek. Ancak ikiz bebekler, yaşı yakın çocukların ortak kullandığı gereçler varsa ve biri bulaşıcı hastalıktan muzdaripse belllki ihtiyaç duyarsınız.