“yenidoğan akışlı” denilen 1 numarasına bayıldığım biberon.

4 haftalık kızım çok kolay kullanıyor, çok şükür gaz da epey az oluyor…

eğer silikon meme kolay çıkarılabiliyorsa, veya mama biberonun içinden lıkır lıkır akıyorsa, biberonun meme kısmını doğru takamadınız demektir. biberona kabahat bulmadan önce kutu üzerindeki fotoğrafı iyi inceleyin.

(ben de yemiştim o haltı, ordan biliyorum)

Yenidogan için en iyisi.chicco kullandık önce hiç memnun kalmadik

yenidogan ucu alındığında yenidoğanlar için en kullanışlı biberon markası. ucu cok kucuk oldugu icin, cok az akıtır ve memeden sogutmaz. bebegin anne memesini emdigi haldeki gibi bir basligi oldugundan, bebekte meme/biberon karisikligi yaratmaz. biberon ve memeyi birlestirmek icin birebirdir.

halka seklindeki kisim valftir ve dogru takildiginda koligi azaltir, havayı bebeğin midesi yerine biberona yollar. boca olma sorunu varsa valf muhtemelen ters takılıdır.

bebeğimin zevkle kullandığı, meme emmesine de olumsuz bir etkisi olmayan ürün.

“kolik sorunu özellikle erkek bebeklerde daha sık yaşanırmış” duyumu üzerine doğumundan evvel tedbir olarak bir tane almıştım, sonrası geldi. valf özelliği sayesinde gaz sancısı olmadan sağılan sütü alırken bizim de rahatımız yerinde oldu.

anne memesi gibii :)) kızımın doğduğundan beri arkadaşı..yoldaşı..

(bkz : http://www.philips.com.tr/c/avent-bebek-biberonla-besleme/18458/cat/)

‘gaz sancısını azalttığını’ klinik olarak kanıtladığını iddia eden biberon markası.

aventin tek memnun kalmadığım sıradan biberonu, çok ucuzlarla arasında hiç fark yok

oğlumun reddettiği biberon markası. iyi ki sadece 1 tane almışım.

çok kullanışsız olduğunu düşünüyorum. biberon ile başlığı direkt birleştiremiyorsunuz, arada halka gibi bir aparat var ve doğru oturtmayınca mutlak akıtıyor. Bir de silikon başlığı nasıl oluyorsa çok kolaylıkla çıkartılıyor. mama yapıp kızımın eline verdim silikon başlığı parmağı ile çıkardı ve bütün mamayı yere boca etti.

velhasıl aventin bütün adına rağmen biberonunun kullanışsız olduğunu düşünüyorum. (ya da bende ve kızımda var bir sorun, bilemiyorum)

Kızım doğduğundan beri kullandığımız ve çok memnun olduğumuz biberon. Neredeyse 1 yaşına kadar 1 numara başlığı kullandık ve kızım memeden de hiç soğumadı. Şu an 3 numara ile inek sütü içmeye devam ediyor.

yeni doğan bebekler için önermediğim marka. zira en az akışkan olanı bile anne memesine göre lıkır lıkır kıvamda süt akıttığı için bebeklerde kafa karışıklığı yaratıp anne memesinden soğutma durumu yaratır.

ama emzirme düzeni oturmuş bebekler için kullanılabilir. benim de en çok güvendiğim ve kullandığım biberon markasıdır.

kızımın doğumundan itibaren, önce sağılan anne sütünü vermek için, 1 yaşından sonra da inek sütü vermek için kullandığımız iki biberon markasından en çok kullandığımız. Tüm avent ürünlerinin hastasıyız zaten… (bkz : philips avent)

kullanışlı, rahat bir ürün.