Birazcık daha yatsa iyiydi dediğim yine de bayıla bayıla kullandığım puset.

Pusetim çok ağır ve hantal, bagajda çok yer kaplıyor, sanırım artık bir baston puset almalıyım diyorsanız size hem kullanışlı hem de uygun fiyatlı olarak önerim Maclaren Globetrotter olacaktır.

Öncelikle baston puset konusunda bir numara Maclaren’dir. Kullanım kolaylığı ve hafiflik konusunda rakipsizdir. O nedenle baston alacaksanız Maclaren tercih etmelisiniz.

Maclaren’in birçok modeli var:

– Techno XT, Techno XLR ve Quest modellerinin sırtı tam yatıyor, yani doğumdan itibaren kullanılabilirler, bazılarına ana kucağı da takılabiliyor hatta. Fakat bu modeller ağır modeller. Baston pusetin hafif olması çok çok önemli. Ağır diyorum ama diğer birçok baston puset markasına göre hafifler yine de.

– Volo modeli çok çok hafif bir model. 3,8 kg. Fakat sırtı yatmıyor. Fiyat olarak en uygunu Volo. Sırtın yatması hiç önemli değil diyorsanız tercih edebilirsiniz.

– Triumph modeli özellik olarak Globetrotter’a çok benziyor. Tentesi daha küçük, sırtı yatıyor, ağırlığı 5 kg. Fiyat olarak biraz daha pahalı, ama tercih edilebilecek bir model.

– Globetrotter ise 4,8 kg. Yani Volo kadar olmasa da epey hafif. Sırtı 140 dereceye kadar yatıyor. Tentesi de epey büyük. Diğer modeller arasından hafifliği ve sırtının yatmasıyla öne çıkıyor.

Fakat şu da var, en önemlisi bebeğinizin rahatlığı. Baston pusetler diğerleri kadar rahat değil. Bebeğinizi tüm modellerin olduğu bir mağazaya götürün ve hepsine oturtun. Hangisi içinize sindiyse onu alın.

Maclaren Globetrotter’ın özellikleri şöyle:

Baston pusetin mucidi Maclaren firması kurulduğu 1965 yılından bu yana bebek arabalarına günümüzde de kullanılan sayısız özellikler kazandırmıştır. Bebek arabalarının modern yaşam tarzımıza ayak uydurmasını sağlayan onca özelliğe öncülük eden İngiliz Maclaren firması 2012 yılında sektörde yepyeni bir dönem başlatıyor, hayatta her şeyden daha değerli bebeklerimizi maksimum güvenlik standartlarıyla koruyor.

Dünya üzerinde geçerli tüm bebek arabası standartlarını (Amerika, Avrupa, İngiltere, Avustralya, Japonya, Singapur, Kanada) bir arada topluyor. Örneğin İngilizlerin alev almaz kumaş standardı, Amerikalıların taşıma kapasitesi standardı, Avustralya’nın bilek emniyet kayışı, Japonların 2 emniyet kilitli 5 nokta emniyet kemeri standardı gibi. Bebeğiniz sizin kadar bizim için de çok değerli o yüzden tüm bu standartların hepsini karşılayan tüm Maclaren modellerinde standartlarda dahi olmayan birçok önemli detaylar mevcuttur (Örneğin O’dan itibaren kullanılan tüm Maclaren’lerde standart olan kaymayı önleyen ayak koruma bariyeri gibi).

Siz de 2012 model bir Maclaren aldığınızda bu güven duygusunu tutma kollarını ilk tuttuğunuz an hissedeceksiniz.

Globetrotter; Volo’nun ve Triumph’un en iyi özelliklerinin buluştuğu yeni model..

Globetrotter Volo’dan hafifliğini ve büyük tentesini, Triumph’tan ise sırt kısmının yatmasıyla yumuşak oturağını birleştiren yeni Maclaren modeli.

2012 yılının en moda renkleri ile 4 yeni renk seçeneği.

Çok hafif ,çok hızlı sadece 4,8 kg.

Globetrotter ile hızlı modern yaşam.

Sırt kısmını tek elle tek hareketle yatırabilirsiniz.

140 dereceli açıya kadar yatabilir. Ekstra dayanıklı ve çok hafif özel alaşımlı dayanıklı çift kat alüminyum kasa (A1 High Performance Aluminium) 3 saniyede tek elle kapanma otomatik kilitlidir.

Pratik açılma Maclaren`e özel geriye yatık dizayn bebeğinizin puset içinde sürekli arkasına yaslanmasını sağlamakla beraber, bebeğin ağırlığını tüm arabaya eşit dağıtır bu da size araba buzda kayıyormuş hissi yaratır.

Takılması ve sökülmesi çok hızlı ve kolay, kemer sistemi ekstra güvenli ve rahat. Arkada birleştirilmiş tek ayak hareketiyle devreye girip çıkan fren sistemi vardır; ön tekerlekler 360 derece dönebilir ve tek hareketle sabitlenebilir.

Katlanıp bir şemsiye haline dönüştüğünde pusetin yan tarafındaki kolla rahat taşıma imkanı.

Yanmaz ve su geçirmez malzemeden yapılmış olup kolayca çıkabilir ve yıkanabilir.

Bebeğinizi gövde ve bacaklarından sabitleyen 5 noktalı emniyet kemeriyle maksimum güvenlik sağlar.

Emniyet kemeri bebeğin boyuna göre ve kilosuna göre ayarlanabilir.

Koldaki kapakların rengi de pusetle uyumludur.

Tente rahatlıkla sökülüp takılabilir ve güneşi kesmesi için ekstra büyüktür.

Sportif, hafif, konforlu..

Hitap Ettiği Yaş Aralığı: 6 aydan itibaren.

Kalite Belgeleri: CE- BS 7409 -EN 18888

Ürün Ağırlığı: 4,8 kg.

Katlanmış Ölçüler: 104 x 26 x 19cm

Taşıma Kapasitesi: Eu-15kg. – US-25kg.

Maclaren’in resmi sitesi için:

http://global.maclarenbaby.com/

alıntı

alıntı