etkinlikler

685

Ana Kılavuz, sadece ürün – marka yorumlarında değil ailelerin birlikte gidebileceği, eğlenceli/faydalı/aile dostu etkinlikler, mekanlar konusunda da aile kılavuzu olmayı ister. Bu başlıkta ilginizi çekecek etkinlikler bulacağınızdan eminiz. Ne de olsa anne tavsiyesi 🙂

Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği Anneler Günümüzü Doğum fotoğrafçıları Ayça Oğuş Bige Yalın ve Özlem Turan’ın ‘DOĞUM VE YENİ DOĞAN FOTOĞRAFLARI’ sergisiyle ADDRESİSTANBUL’DA kutluyor.

12 Mayıs 2012 – 17 Haziran 2012 tarihleri arasında adressistanbul ev dekorasyon alışveriş merkezinde görülebilecek olan sergiye hepiniz davetlisiniz.

Ev dekorasyonunda akla gelen tek alışveriş merkezi addresistanbul, Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği’nin Anneler Günü için organize ettiği çok duygusal bir sergiye ev sahipliği yapıyor…

Anne ve babaların sabırsızlıkla bekledikleri bebekleriyle ilk tanışma anını ölümsüzleştiren doğum fotoğrafçıları AYÇA OĞUŞ, BİGE YALIN ve ÖZLEM TURAN çok özel karelerini addresistanbul koridorlarına taşıyorlar.

Doğum anlarının ve yeni doğan bebeklerin ilk saatlerinin mucizesini ölümsüzleştiren en keyifli karelerden oluşan sergi, 12 Mayıs Cumartesi günü saat 13:30’ta düzenlenecek bir davetle açılacak. Sergi 17 Haziran’daki Babalar Günü’ne kadar açık kalacak.

Bu çok özel etkinlikte sürpriz hediyeleriyle Slingo, Leileo, L’era Fresca, Petunia Pickle Bottom, Sarelle, Miki House standlarıyla addresistanbul’da yer alacaklar.

Etkinlik programında ayrıca 45 dakika sürecek olan bir de söyleşi yer alıyor. Onda Yönetim Danışmanlık’tan Hanzade Acar annelik ve yönetim becerileri üzerine ‘Her Anne Kendi Evinin CEO’sudur’ Başlıklı keyifli bir sohbet gerçekleştirecek. Bu keyifli organizasyonun dekorasyonunu ise Dreamkiddoh by Nilay Cinisli üstleniyor. Play To Learn Anaokulları etkinliğe gelecek çocuklarımıza ABC Kindermusic programıyla kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacak. Play To Learn Anaokulları öğrencilerinin ‘Annem İçin’ Anneler Günü resimleri sergisi de alışveriş merkezi içindeki sergi alanında görülebilecek.

Sergi Açılış Daveti: 12 Mayıs Cumartesi 13:30-19:00

http://www.addresistanbul.com

addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi

Halide Edip Adıvar Bulvarı, Şişli

T: 0212 320 62 62

http://www.stetdernek.org

İletişim ayse@stetdernek.org

Türk Ebeler Derneği, 5 mayıs dünya ebeler günü’nde, “Ebelik ve Doğal Doğum Yürüyüşü” yapacak.

saat 13.00’te kadıköy yoğurtçu parkı’nda başlayacak yürüyüş.

http://1.bp.blogspot.com/-YCMWWzJbkyI/T6DemvYJZ3I/AAAAAAAAEh4/chfzyzUFZmA/s1600/EbelerGunu-500×343.jpg

Merhabalar,

Aşağıda detayı bulunan etkinliğe davet ediyorum sizleri:)

http://www.miniaktivite.com/event/ucurtma-muzesi-etkinligi/www.miniaktivite.com

Anneler,

Rüzgârlar boşa esmesin.Hep beraber uçurtmamızı minik ellerin yardımı ve uğuru ile kendimiz yapalım !

Bu minik aktivitemize katılmak isteyenler için izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir

1) En geç 5 Mayıs a kadar katılım için rezv. Bildiriyorsunuz. (berrin@miniaktivite.com ve/veya semin@miniaktivite.com )

2) 8 Mayıs Salı günü 10:30 da Bostancı sahilde buluşuyoruz.

3) 10:45 te servis aracımız ile Üsküdar uçurtma müzesine yola çıkıyoruz. Üsküdar uçurtma müzesindeki ulaşım ve park problemi nedeniyle aynı anda gitmek için servis ile gidiyoruz.

4) 11:30 da dersimiz başlıyor.Minik ellere uygun malzeme yarı hazırlanmış olarak masalarında hazır bizleri bekliyor olacak. Minikler beğendikleri desenlerden uçurtmalarını yapacaklar.

5) Uçurtmalarımız tamamlandıktan sonra müzedeki birbirinden renkli ve çeşitli uçurtmaları inceleyeceğiz. Hatıra fotoğrafımızı çektireceğiz.

6) 12:30 da servis aracımıza tekrar binerek Bostancı sahile geri dönüyoruz.

7) Gezimiz burada bitiyor ama eğer uygun rüzgâr olursa eminim ki siz de bize katılıp sahilde taze uçurtmanızı denemek istersiniz.

Katılım 18 aydan itibaren miniklere uygundur; kişi başı 35 TL olarak ücretlendirilmektedir

(gbkz: Canbebe) Comfortdry ile Annelere En Masum Hediye

Deneyimli annelerin akıllı seçimi olan (gbkz: Canbebe) COMFORTDRY sponsorluğunda 03-13 Mayıs tarihleri arasında Metrocity AVM’de düzenlenecek “Uyuyan Melekler Fotoğraf Yarışması” ile anneler gününde bebeklerin bu en masum anları bir fotoğraf karesinde ölümsüzleştiriyor ve annelere hediye ediliyor.

(gbkz: Canbebe) COMFORTDRY sponsorluğunda gerçekleşecek aktivite de 0-3 yaş arası bebeklerin uyurken çekilmiş fotoğrafları yarışacak. Bebeklerin meleksi uyuyuşunu seyretmek her annenin en mutlu, huzurlu olduğu, gören herkesi etkileyecek büyülü anlardır. “Uyuyan Melekler Fotoğraf Yarışması”na katılmak için bu müthiş anları fotoğraflamanız yeterli olacak. Aileler bebeklerinin uyurken çekilmiş herhangi bir ebattaki fotoğrafını Metrocity AVM’ye getirebilir ya da yarışma alanında hazırlanan bölümde bebek arabasında uyuyakalmış meleğin fotoğrafını fotoğrafçıya çektirebilirler.

Toplam 10 gün sürecek yarışma süresince yarışma fotoğrafları tüm avm ziyaretçilerinin açık bir bebek fotoğraf sergisinde görülebilecek.

Vatan Şaşmaz’ın sunuculuğunu üstleneceği yarışmanın finalistleri 13 Mayıs’ta Metrocity AVM’de bebek ve anne dergilerinin temsilcilerinden oluşan jüri ile belirlenecek. Jürinin tek tek inceleyerek seçeceği en şirin, en değişik ve en doğal resimlerin sahibi olan bebekler ve anneleri sürpriz hediyeler bekliyor.

Anneler gününü değişik bir etkinlikle kutlamak isteyen tüm bebek-çocuk sahibi aileler 3-13 Mayıs tarihleri arasında (gbkz: Canbebe) COMFORTDRY sponsorluğunda Metrocity AVM’de düzenlenen bu aktiviteye katılabilir ve yarışma fotoğraflarından oluşan sergiyi gezebilirler.

Sevgili anneler, sürekli olarak anneler ve çocuklar olarak yaptığımız organizasyonlara bu defa bir değişiklik yaparak BABALAR VE ÇOCUKLAR olarak organize etmeye ve

çocuklarımıza babalarıyla beraber hoş bir vakit geçirme imkanı vermeye dersiniz?

Sevgili Babalar, çocuğunuzla birlikte doğanın eşsiz güzellikleri içerisinde keyifle vakit geçirmeye ne dersiniz? Çocuğunuza verebileceğiniz en değerli hediye, onunla birlikte geçireceğiniz güzel ve unutulmaz anlardır.

Geleceğin sağlam nesillerle ve yaşanabilir bir doğayla şekilleneceği bilinciyle; açık havada, yaparak yaşayarak öğrenmeyle, ekip çalışması ruhunu almış, doğasever bir neslin yetişmesi ve yaşanabilir bir doğanın sürdürülmesine katkı sağlayabilmek en büyük amacımızdır.

Bu bilinçle kampımıza katılan tüm baba ve çocukların kampımızdan sağlıklı, mutlu, huzurlu ve hayatlarının ilerleyen bölümlerinde unutulmaz birer anıya sahip olarak ayrılmalarını sağlamak en büyük hedefimizdir.

* DOĞANIN TÜM RENKLERİ SİZİN OLACAK VE ŞEHRİN NE KADAR GRİ OLDUĞUNU FARK EDECEKSİNİZ.

*HİÇ BU KADAR YILDIZ GÖRDÜNÜZ MÜ ? GECENİN TÜM IŞILTILARI SİZİNLE OLACAK.

KAMP YERİ : ŞİLE/KABAKOZ KÖYÜ

BABALAR-ÇOCUKLAR KAMPI

KAMP PROGRAMI

26.05.2012

08:00 HAREKET

10:00-11:00 KAMP ALANINA VARIŞ

11:00-14:00 TANIŞMA-ÇADIR KURMA VE YERLEŞME-ÖĞLE YEMEĞİ-AÇILIŞ

ÖĞLE YEMEĞİ : Kamp Ateşi ile pişirilmiş Tavuk, Patlıcan Salatası, Közde Patates,İçecek

14:00-16:00 ETKİNLİKLER 1: Babalar ve Çocukları diğer Baba ve Çocuklar ile yarışacaklar Örnek: Halat Çekme, Odun toplama, Çuval yarışı vs.. gibi. (Oyunları Animatör arkadaşlar oynatacak)

16:00-17:00 SERBEST ZAMAN

17:00-19:00 ETKİNLİKLER 2 : Babalar ve Çocukları diğer Baba ve Çocuklar ile yarışacaklar Örnek: Halat Çekme, Odun toplama, Çuval yarışı vs.. gibi. (Oyunları Animatör arkadaşlar oynatacak)

19:00-21:00 SERBEST ZAMAN-AKŞAM YEMEĞİ

AKŞAM YEMEĞİ : Biberli mantarlı et, Pirinç Pilavı, Salata, Közde Patates İçecek

21:00-23:00 ATEŞBAŞI SOHBETLERİ-GECE YÜRÜYÜŞÜ

23:00 İYİ UYKULAR

27.05.2012

08:00-09:00 GÜNAYDIN-KİŞİSEL TEMİZLİK

09:00-10:00 KAHVALTI : Domates, Biber, Salatalık, Zeytin, Peynir, Yumurta, Bal, Reçel, Tereyağ, Sigara Böreği, Çay, Meyve Suyu

10:00-12:00 ETKİNLİKLER 3 Babalar ve Çocukları diğer Baba ve Çocuklar ile yarışacaklar Örnek: Halat Çekme, Odun toplama, Çuval yarışı vs.. gibi. (Oyunları Animatör arkadaşlar oynatacak)

12:00-16:00 ÖĞLE YEMEĞİ-ÖDÜL TÖRENİ (Yapılacak yarışları kazanan takımlara süpriz hediyeler verilecek). -VEDA

ÖĞLE YEMEĞİ: Mantarlı Bulgur Pilavı, Köfte, Salata, İçecek

**DAHİL OLAN HİZMETLER**

*ULAŞIM : Bizim tarafımızdan sağlanmaktadır. Tüm misafirler yolculuk süresi boyunca sigortalıdır.

*KAMP SÜRESİNCE KAMP KARAVANASI YEMEKLER

*SINIRSIZ ÇAY VE KAHVE

*ATEŞ BAŞINDA MARSHMALLOW

*EĞİTİM VE EĞLENCE ETKİNLİKLERİ

*ÇADIR, MAT, UYKU TULUMU KULLANIMI

*BABA – ÇOCUK İÇİN KAMP TİŞÖRTÜ

*BABA – ÇOCUK İÇİN KAMP ŞAPKASI

*BABA-ÇOCUK İÇİN KATILIM BELGESİ

KATILIM BEDELİ: YETİŞKİN + ÇOCUK 240 TL. BİR ÇOCUKTAN SONRAKİ HER ÇOCUK İÇİN 40TL FARK ALINACAKTIR.

NOT: Etkinliğe 8 – 16 yaş aralığında çocuklar ve babaları katılabilir.

Tüm misafirler yolculuk süresi boyunca sigortalıdır.

Katılacak kişilerin mutlaka katılım formu ve sağlık formunu doldurması zorunludur.

Tüm Katılımcılar en geç 20 Mayıs 2012 Tarihine kadar katılım formunu

ve katılım bedelini tarafımıza iletmiş olmalıdır. (iSTENİLDİĞİNDE GÖNDERİLECEKTİR)

İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

KATILIM VE SORULARINIZ İÇİN yonja1907@yahoo.com ADRESİNDEN İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

Sevgilerimle,

Yonca ANDİÇ

http://partigezegeni.blogspot.com/

(gbkz: Nasreddin Hoca)’yı kuklalar anlatacak…

Semaver Kumpanya’nın yıllardır sahnelediği Nasreddin Hoca kukla oyunu15. Uluslar arası İstanbul Kukla Festivalinde…

Ülkemiz insanının pratik zekasını, espri anlayışını, hazır cevaplığını kısaca aklının işleyiş yollarını temsil eden keyifli halk kahramanı Nasreddin Hoca; 15. Uluslar arası İstanbul Kukla Festivali’nde izleyicisiyle yeniden buluşuyor.

El kuklası, ipli kukla, gölge kuklası, gibi pek çok kukla türünün ve kukla tekniğinin aynı mekanda kullanıldığı, elli civarında kuklanın yanı sıra oyuncuların da sahnede yer aldığı kukla gösterisi (gbkz: 12 Mayıs Cumartesi), (gbkz: saat 11.00)’da (gbkz: Fransız Kültür Merkezi)’nde sanatseverlerle buluşacak.

(gbkz: Semaver Kumpanya) tarafından sahneye taşınan, Işıl Kasapoğlu’nun yazıp yönettiği Nasreddin Hoca’da Karina Cheres’in yarattığı kuklalar ve sahne tasarımıyla, oyuncular; Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Sibel Altan ve Yavuz Pekman rol alıyor.

Başta Fransa olmak üzere Avrupa’da çeşitli kentlerde ve uluslarası festivallerde yaklaşık 5 yüz kez sahnelenen Nasreddin Hoca, New York’ ta düzenlenen Mayfest’te ve Sofya’da düzenlenen Sofya Puppet Fair’e de katıldı ve büyük ilgi gördü.

Festivalin ardından Barış Manço Müzesi’nde…

Nasreddin Hoca kukla oyunu festivalin ardından 26 Mayıs, 2 Haziran ve 9 Haziran cumartesi günleri saat 11.00’da Barış Manço Müzesi’nde.

Hayvanlar Alemine Yolculuk

Sıcaklar bastırmadan hayvanlar ile tanışmanın tam zamanı !

17 Mayıs Darıca Hayvanat Bahçesine gidiyoruz..

Birçok miniğin doğdukları ilk günden itibaren sadece ismi ve resmi ile tanıdığı hayvan dostlarımızı ziyaret edeceğiz!

Siz de katılmak isterseniz semin@miniaktivite.com ve/veya berrin@miniaktivite.com a başvurabilirsiniz 🙂

*17Mayıs 10:30 Bostancı sahil buluşma

*Servis aracımız ile Darıca Hayvanat Bahçesine hareket

*Yaklaşık 3 saat Hayvanat Bahçesinde serbest zaman

*15:00 Hayvanat Bahçesinden geri dönüş için hareket

*ücret : 75 tl

Ücrete dahil hizmetler :

*Ulaşım

*Hayvanat Bahçesine giriş ücreti

*Hayvanat bahçesi girişinde sürpriz ‘snack pack’

*Hayvanlar ile ilgili eşleştirme kartları

*Günün fotosu

*Katılım için en geç 15 Mayıs a kadar rezv.yaptırmanız rica olunur.

http://www.miniaktivite.com

İstanbul Çocuk Tiyatrosu, Trump Towers Mall içinde hayata geçirdiği yeni tiyatrosunda 23 Nisan günü “Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali” ile perdelerini açıyor…

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran gösteride Mickey Mouse ve dostları, ışıltılı kostümler, hareketli ve yüksek enerjili şarkılarla dans ettirerek eğlendiriyor.

Koreografisi Madonna’nın koreografı tarafından yapılan Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali’nde, Beyonce, C+C Music Factory, Baha Men gibi yabancı sanatçıların yanısıra; dünyada ilk defa Türkiye’den çok sevilen bir parça da gösteriye dahil oldu!

Popüler parçalar ve en sevilen Disney filmlerinden (Aladdin, Küçük Deniz Kızı, Disney/Pixar Oyuncak Hikayesi) bölümler ile doyasıya dans, müzik ve eğlence yaşatacak Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali, (gbkz: 17 Mayıs’ta Cuma 19:00)da Trump Towers Tiyatrosu’nda…(u: kaynak cicicee)


Smartkids Etkinlikleri

Trump Towers Mall’un Türkiye’de ilk kez 9 bin metrekarelik bir alanda sadece çocuklar için tasarladığı katı Minimall, Mayıs ayı atölye takvimiyle çocuklar ve ailelerinin bir numaralı adresi olmaya devam ediyor.

Minimall katında Mayıs ayı boyunca haftanın her günü birbirinden farklı içeriklerde 4 farklı konsept çerçevesinde Smartkids tarafından geliştirilen atölye çalışmalarıyla çocuklar, interaktif bir ortamda hayal dünyalarında yolculuğa çıkıyor.

Minimall’un Mayıs ayı atölye çalışmaları kapsamında çocuklar her gün 11.00 – 20.00 saatleri arasında Lego Atölyesi, Termometre Atölyesi, Limondan Elektrik Üretme Atölyesi, Çerçeve Tasarlama Atölyesi, Takı Atölyesi ve daha birçok etkinliğe katılabilir. (u: kaynak: cicicee)

Pelikan’ın ödül sponsorlarından biri olarak gerçekleşen Eko Tişört &Yeşil Dünya tişört boyama yarışması “Sağlıklı Nesiller İçin Güvenli Giysi” sloganı ile sesini duyuruyor.

(gbkz: 3 Nisan- 30 Mayıs) tarihlerinde ödül sponsorlarından biri olan (gbkz: Pelikan‘ın Doğal Çocuk) projesi kapsamında (gbkz: Eko Tişört &Yeşil Dünya tişört boyama yarışması) tüm çocuklara doğal yaşamın önemini vurguluyor.

Projenin konusunu, ulusal tişört boyama yarışmasının pilot bölgesi olan İstanbul Sarıyer’de, tüm resmi ve özel ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin Öko Tex 100 sertifikalı tişörtlere ekolojik boyalarla yeşil bir dünya hayalini çizmesi ve boyaması oluşturuyor. Bu konu üç ana amaç çercevesinde gerçekleştiriliyor; Sağlıklı nesiller için giysi güvenliğine dikkat çekmek ve kamuoyunu bilinçlendirmek. Yeşil bir dünya için farkındalık oluşturmak ve öğrencileri konu çerçevesinde düşünmeye yönlendirmek. Çocukların doğrudan tişörte boyama yapmasını sağlayarak, tasarım yeteneğini ve kültürünü geliştirmek.

(gbkz: Öko Tex 100) Nedir?

Öko-Tex 100 Standardı 1990’lı yılların başında tüketicilerin sağlıklı tekstil ürünlerine yönelik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiştir. Oeko-tex etiketini taşıyan tekstil ürünleri, insan doğasına uygunluk açısından yüksek standartları yerine getirmektedir. Temel prensip, ürünün cilde teması ne kadar yoğunsa, uygulanan kriterler de o kadar katı olmalıdır.

Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın büyüleyici klasiği “(gbkz: Güzel ve Çirkin)”, Disney Digital3D™’le beyaz perdeye geri dönüyor ve Disney klasiklerinde yepyeni bir çığır açarak muhteşem bir 3 boyutlu deneyim sunuyor. Filmde Bel’in büyüleyici serüveni konu ediliyor.

Howard Ashman ve Alan Menken’in unutulmaz müzikleri ve yapımda görev alan son derece yetenekli vokaller sayesinde “Güzel ve Çirkin” En İyi Film Oscar’ına aday gösterilen ilk animasyon filmi olmuştur.

Haftasonunu planlarken dikkate alınası bir seçenek olacaktır.(u: kaynak: cicicee)

Çilek Kız ve arkadaşları geleneksel pasta yarışmasına katılmak için hazırlık yaparlar. Amaçları büyük ödülü kazanıp hayvan dostlarına barınaklar yapmaktır.

Tarih : 27 Mayıs 2012

Saat : 15:00

Yer : Halis Kurtça Kültür Merkezi

Şehir: İstanbul Anadolu

Bu haftasonu Anne-Bebek Festivali kapsamında Meydan AVM Ümraniye’de gazeteci annelerle söyleşiler, blogger annelerle söyleşiler, bebek yarışmaları, hamilelere ve annelere yönelik eğitici ve eğlendirici aktiviteler, doktorlarla sağlık üzerine söyleşiler düzenlenecek.

Pazar günü Ana Kılavuz editörlerinin de 13:00da söyleşiye katılacağı bu etkinlik kaçmaz!

Bu haftasonu Anne-Bebek Festivali kapsamında (gbkz: Meydan AVM Ümraniye)’de gazeteci annelerle söyleşiler, blogger annelerle söyleşiler, bebek yarışmaları, hamilelere ve annelere yönelik eğitici ve eğlendirici aktiviteler, doktorlarla sağlık üzerine söyleşiler düzenlenecek. Çocuk yetiştirme üzerine öneriler, eğlenceli aktiviteler, bol hediyeli yarışmalarla bu haftasonu çok eğlenceli olacak!

Pazar günü (gbkz: Ana Kılavuz) editörlerinin de 13:00da söyleşiye katılacağı bu etkinlik kaçmaz!

Haydi, Babamızın Hediyesi Birlikte Yapalım!

Bu özel gün için atölyemizde yapılacak etkinlik ile birbirinden değişik hediyeleri babalar için hazırlayacağız. Tek yapmanız gereken, yanınızda baba kız/oğul ile birlikte çekilmiş resimlerini getirmek. Gerisi minik parmakların işi…

Etkinliğimiz süresince babalarımız, annelerimiz ve çocuklarımız için pratik bir maske yapacağız. Getirdiğiniz resimlerden miniklerimiz kendileri seçtikleri malzemeler ile çerçevelerini süsleyecekler. Birde el yeteneklerini geliştirecek sürpriz bir elişi aktivitemiz olacak.

Katılım Yaş Grubu: 18 ay+

Katılım gün ve saati: 16 Haziran Cumartesi 11:00

Katılım ücreti: 35 TL

Rezervasyon: berrin@miniaktivite.com ve/veya semin@miniaktivite.com

http://www.miniaktivite.com

Çocuklar için okullar kapandı, anneler içinse yeni başlıyor!

(gbkz: Philips AVENT) Anne Okulu’na Sizi de bekliyoruz

Annelerin 1 Numaralı Tavsiyesi Philips AVENT, yaz dönemini annelere özel, farklı bir etkinlikle karşılıyor.

Hamile Eğitim Uzmanı Ayşe Öner, bu özel etkinlikte, doğum öncesi ve sonrası süreçte emzirme ile ilgili yaşadığımız sıkıntıları aşmamıza yardımcı olacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan Philips AVENT Anne Okulu’na sizleri de bekliyoruz!

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: Bersay İletişim Danışmanlığı

http://www.bersay.com.tr

(gbkz: Sanofi), epilepsi hastası çocukları resim yarışmasına davet ediyor!

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından Sanofi desteği ile bu yıl altıncısı düzenlenen “Epilepsi ve Ben” adlı resim yarışmasına başvurular başladı. Türkiye’de en sık görülen kronik hastalıklardan biri olan epilepsi ile ilgili farkındalık yaratmak için düzenlenen yarışmaya, epilepsi teşhisi konmuş 6-16 yaşları arasındaki çocuklar katılabiliyor.

Epilepsi (sara) hastası olan 6 -16 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışmada çocuklar, boyalarla ve fırçalarla hayallerindeki resimleri tuvale döküyorlar. Yarışmanın hedefi epilepsi hastası çocukların kendilerini ifade etmelerine destek olmak, toplumsal önyargıya maruz kalan çocuklara ve ailelerine özgüven aşılamak ve epilepsi konusunda toplumda bilinç uyandırmak. Zira Dünya Sağlık Örgütü, son araştırmaların, erken teşhis konan epilepsi hastası çocuk ve yetişkinlerin yüzde 70’e yakınının başarılı bir şekilde tedavi edilebildiğine işaret ediyor.

6-11 ve 12-16 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen yarışmada birinciye 2000 TL, ikinciye 1500 TL, üçüncüye ise 1000 TL ödül verilecek. Bu yıl altıncısı düzenlenen “Epilepsi ve Ben” resim yarışmasına son başvuru tarihi 31 Ağustos 2012. Dileyen epilepsi hastası çocuklar hem kendilerinin hem de doktorlarının iletişim bilgilerini yaptıkları resmin arkasına yazarak, başvuru formu ile başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuru formları ve detaylar için http://www.epilepsiveben.net adresine ya da 0212 325 3232 numaralı telefona müracaat edilebilir. Ödüller Ekim 2012 tarihinde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

basketseverlere müjde;

Marmara Forum yaz spor okulu projesi kapsamında 2 Temmuz-26 Ağustos tarihleri arasında 7-15 yaş arasındaki miniklere basketbol-futbol öğreten Kerem Tunçeri ile ağabeyi Kemal Tunçeri, 11 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00’de Marmara Forum ziyaretçileriyle bir araya gelecek. Açık otoparkta gerçekleşecek bu etkinlikte ünlü basketbolcular miniklere imza dağıtacak, tanışıp sohbet edecek.