etkinlikler

8415

Mart ayı boyunca her cumartesi 13.00 seansında bulvar216 cinemo’da burak göral ile çocukla sinema gösterimleri yapılacak. Detaylı bilgi için https://cocuklasinema.com/haber-detay/cocukla-sinema-etkinlikleri-bulvar216da-basliyor-30

Türkiye’nin ilk kamp ve karavan fuarı ünvanını elinde bulunduran Camp and Caravan İstanbul, 21 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde doğaseverleri bir kez daha bir araya getiriyor. Detaylı bilgi ve bilet için tıklayınız.

Kadıköy belediyesi’nin düzenlediği, toplumsal cinsiyet eşitliğinin kurumlarda, toplumda nasıl uygulanacağını bilgi paylaşımı, görsellik ve müzik eşliğinde sunarak, farkındalık yaratma ve harekete geçme eylemini amaçlayan “bir eşitlik ütopyası” 13 şubat saat 20.00’da caddebostan kültür merkezi’nde… Banu Tozluyurt’un konuşmacı olduğu seminere 16 yaş üzeri herkes ücretsiz olarak katılabilir. 

Rahmi m.koç müzesi’nde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. alanlarda yaş gruplarına göre her hafta farklı bir atölye çalışması yapılıyor. detaylı bilgi için: http://www.rmk-museum.org.tr/istanbul/muzede-egitim/bireysel-cocuk-atolyeleri

 “Geveze Piyanist” konser serisi ile tanınan piyanist-besteci Emir Gamsız, doğaçlamanın annesi kabul edilen oyuncu, oyun yazarı ve yönetmen Ege Maltepe ve Spolin-İst oyuncuları ile oyuncu Ceyda Düvenci İş Sanat’ta Fırtına: Beethoven – Shakespeare adlı gösteride  6 yaş ve üzeri izleyicileriyle buluşuyor. 23 şubat pazar saat 15.00’da gerçekleşecek gösterinin fiyatları Tam 33.50 TL Öğrenci 23.50 TL şeklinde..

https://www.issanat.com.tr/

https://www.biletix.com/etkinlik/ZIEAP/TURKIYE/tr

Anadolu Ateşi “Kıvılcım” Çocuk Grubunun gösterisi 15 Şubat Cumartesi günü saat 18.00’da, Bostancı Gösteri Merkezi’nde.. bilet fiyatları şöyle: 1. Kategori – 112.00 TL
2. Kategori – 89.50 TL
3. Kategori – 67.50 TL

https://www.biletix.com/etkinlik/ZBG14/TURKIYE/tr

(bkz : sömestr etkinlikleri)

Devlet tiyatrolarinda 80 günde devri âlem oyunu çocuklar icin keyifli olabilir

otizmli çocukların gelişimsel özellikleri ile ilgili ücretsiz seminer 18 Aralık’ta konuklarını bekliyor!

Okul öncesi öğretmeni Burcu Kaya’nın konuşmacı olduğu seminer, 18 Aralık saat 11:00da Algı Özel Eğitim Merkezi‘nde gerçekleşecek.

(bkz : Philips AVENT), Anne Okulu Kapsamında Acıbadem Fulya Hastanesi’nde Emzirme Semineri Düzenliyor

Philips AVENT Anne Okulu, 1 – 7 Ekim 2013 tarihleri arasındaki Emzirme Haftası kapsamında Doğum Koçu ve Hamile Eğitim Uzmanı Ayşe Öner ve Beslenme ve Diyet Uzmanı Müge Özyurt Şafak’ın katılımıyla bir Emzirme Seminer’i gerçekleştiriyor.

5 Ekim Cumartesi günü, Philips AVENT ve Acıbadem Fulya Hastanesi sponsorluğunda gerçekleştirilecek Emzirme Semineri’nde Doğum Koçu ve Hamile Eğitim Uzmanı Ayşe Öner; hamilelik dönemindeki emzirme hazırlıklarından, emzirmenin ilk günlerinde yaşanabilecek sorunlardan ve bu sorunlarla baş edebilmenin yollarından bahsedecek. Beslenme ve Diyet Uzmanı Müge Özyurt Şafak da, emzirme döneminde beslenme ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları, anne sütünü artırmak için nasıl beslenilmesi gerektiğini, emziren anneler için en iyi beslenme şeklini katılımcılarla paylaşacak.

Hayata en iyi başlangıç için anne sütünü destekleyen Philips AVENT, tüm anne adaylarını ve anneleri bu seminere bekliyor.

Program

Tarih: 5 Ekim 2013, Cumartesi

Saat: 11.00 – 13.00

Yer: Acıbadem Fulya Hastanesi Seminer Salonu

Adres: Dikilitaş Mahallesi Hakkı Yeten Caddesi Yeşilçimen Sokak no: 23 Fulya Beşiktaş

Mini Aktivite Kasım Ayı Etkinlikleri:

4 Kasım Pazar 10:00-11:0 İtalyanca Mini Okuma Günü

11 Kasım Pazar 11:00-13:00 Kostümlü Sonbahar Partisi

18 Ekim Pazar 11:00-12:30 Kara Tahta, Silgi, Tebeşir Yapım Atölyesi

22 Kasım Perşembe 10:30-14:30 Uçurtma Müzesi Gezisi

Her Cumartesi 14-23 ve 24-36 ay oyun grupları

Detaylar için: http://www.miniaktivite.com / info@miniaktivite.com

http://tuniko.com‘un duzenlediği baby wearing (bebek taşıma) workshop’una davetlisiniz!

2 – 3 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte;

* Anneler ve anne adayları rahat bir ortamda bir araya gelecek, kendi mutfağımızda pişirdiğimiz sağlıklı atıştırmalıkların tadına bakacak

* Halka sling, mei tai sling, duş-havuz slingi, wrap sling, Ergo baby, Boba ve yepyeni urunumuz X wrap sling (bağlanmış wrap sling) bağlama ve bebeği yerleştirme tekniklerini öğrenecek. Bu teknikleri bizzat deneyimleyecek

* Her katılımcıya piyasa değeri 89 TL olan bir X wrap sling (bağlanmış wrap sling) hediye edilecek

Etkinlik 13:00 – 15:00 saatleri arasında http://renkliada.com‘da olacak.

Katılım ücreti 50 TL

Katılmak isteyenler hulya@tuniko.com a mail atabilir ya da 0 533 544 5599 dan rezervasyon yaptırabilir.

Hayvanlara Ölüm Yasasına Hayır Yürüyüşü bugün Türkiye’nin değişik illerinde yapılacak.

“Alerjen Parfümlere” Karşı Anneler Bilinçleniyor…

ESRA EROL ANNELERİ “BEBEK BAKIM SEMİNERİ”NE DAVET EDİYOR !

Tüm dünyada anneler ve doktorların güvenle kullandığı Johnson’s baby tarafından,

6 Ekim 2012, Cumartesi günü, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “Bebek Bakım Semineri’nde, ünlü TV programcısı ve genç anne Esra Erol, uzmanlarla birlikte; anneleri güvenli bebek bakımı ve alerjen parfümlerin tehlikeleri konusunda bilgilendirecek.

Ücretsiz olarak düzenlenen ve Taksim, Ümraniye, Kadıköy ile Bakırköy’den ücretsiz ulaşım olanağının sağlanacağı seminerde, Avrupa ve Türkiye Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümit Ukşal ile Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aylin Şimşek, annelerin bilgisini artıracak bilgiler verecek ve Esra Erol ile birlikte annelerin merak ettikleri soruları cevaplayacak.

Tüm annelerin ve anne adaylarının davetli olduğu seminer, son 10 yılda iki katına çıkan, çocuklarda alerjiden korunmak için annelere önerilerde bulunurken, masum sandığımız ve çevremizde bulunan tehlikeli alerjen parfümler ile ilgili de uyarı niteliğinde bilgiler sunacak.

Esra Erol’un bir anne olarak, ebeveynleri davet ettiği ve annelerle sohbet şansı yakalayacağı seminer Haliç Kongre Merkezi, Eyüp Salonu’nda 14:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Bilgi İçin: 212 263 50 41

Ücretsiz Ulaşım Noktaları :

Taksim AKM – saat 13:00

Ümraniye IKEA – saat 12:15

Kadıköy Evlendirme Dairesi – saat 12:15

Bakırköy Ömür – 12:45

Mini Aktivite Koku Topları Sabun Atölyesi

Yeni eğitim ve öğretim yılı başlarken sizleri koku topları hazırlamaya davet ediyoruz 🙂

Evdeki dolaplarımıza, iş yeri çekmecelerimize, miniklerimizin odalarına, banyolara misss kokulu ve tamamen doğal; kendi zevk ve duygunuza hitap eden koku toplarını miniğiniz ile beraber atölyemizde yapmaya ne dersiniz?

“…portakal yağı, lavanta…..karbonat, zeytinyağı….un….ve bunun gibi birçok malzemeyi karıştır ,kokla, yuvarla ,şekillendir,kurut…evine götür… evinde huzur versin…”

Miniğinle beraber üretimde bulunup; güzel bir günü bizle paylaştıktan sonra eve de aromaterapini beraberinde götürmek istersen aşağıdaki bilgiler senin için!

– Tarih: 15 Eylül Cumartesi Saat: 13.00 -14.00 arasında

-Katılım Yaş Grubu: 18 Ay +

-Ücret: 45 TL

-Etkinlik Yeri: Mini Aktivite Atölye / Vukela Caddesi, No:40, Bostancı-İstanbul

-Eğitmen:Esra Kıraylar Coşkun ( http://www.sabunagaci.com)

-Katılım sınırlı sayıda olacağı için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon ve ücret bilgisi için info@miniaktivite.com adresine mail gönderebilirsiniz.Detaylı bilgi için http://www.miniaktivite.com ‘a da bakabilirisiniz.

(bkz : avent anne okulu)

basketseverlere müjde;

Marmara Forum yaz spor okulu projesi kapsamında 2 Temmuz-26 Ağustos tarihleri arasında 7-15 yaş arasındaki miniklere basketbol-futbol öğreten Kerem Tunçeri ile ağabeyi Kemal Tunçeri, 11 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00’de Marmara Forum ziyaretçileriyle bir araya gelecek. Açık otoparkta gerçekleşecek bu etkinlikte ünlü basketbolcular miniklere imza dağıtacak, tanışıp sohbet edecek.

Sanofi, epilepsi hastası çocukları resim yarışmasına davet ediyor!

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından Sanofi desteği ile bu yıl altıncısı düzenlenen “Epilepsi ve Ben” adlı resim yarışmasına başvurular başladı. Türkiye’de en sık görülen kronik hastalıklardan biri olan epilepsi ile ilgili farkındalık yaratmak için düzenlenen yarışmaya, epilepsi teşhisi konmuş 6-16 yaşları arasındaki çocuklar katılabiliyor.

Epilepsi (sara) hastası olan 6 -16 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışmada çocuklar, boyalarla ve fırçalarla hayallerindeki resimleri tuvale döküyorlar. Yarışmanın hedefi epilepsi hastası çocukların kendilerini ifade etmelerine destek olmak, toplumsal önyargıya maruz kalan çocuklara ve ailelerine özgüven aşılamak ve epilepsi konusunda toplumda bilinç uyandırmak. Zira Dünya Sağlık Örgütü, son araştırmaların, erken teşhis konan epilepsi hastası çocuk ve yetişkinlerin yüzde 70’e yakınının başarılı bir şekilde tedavi edilebildiğine işaret ediyor.

6-11 ve 12-16 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen yarışmada birinciye 2000 TL, ikinciye 1500 TL, üçüncüye ise 1000 TL ödül verilecek. Bu yıl altıncısı düzenlenen “Epilepsi ve Ben” resim yarışmasına son başvuru tarihi 31 Ağustos 2012. Dileyen epilepsi hastası çocuklar hem kendilerinin hem de doktorlarının iletişim bilgilerini yaptıkları resmin arkasına yazarak, başvuru formu ile başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuru formları ve detaylar için http://www.epilepsiveben.net adresine ya da 0212 325 3232 numaralı telefona müracaat edilebilir. Ödüller Ekim 2012 tarihinde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Çocuklar için okullar kapandı, anneler içinse yeni başlıyor!

Philips AVENT Anne Okulu’na Sizi de bekliyoruz

Annelerin 1 Numaralı Tavsiyesi Philips AVENT, yaz dönemini annelere özel, farklı bir etkinlikle karşılıyor.

Hamile Eğitim Uzmanı Ayşe Öner, bu özel etkinlikte, doğum öncesi ve sonrası süreçte emzirme ile ilgili yaşadığımız sıkıntıları aşmamıza yardımcı olacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan Philips AVENT Anne Okulu’na sizleri de bekliyoruz!

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: Bersay İletişim Danışmanlığı

http://www.bersay.com.tr

Haydi, Babamızın Hediyesi Birlikte Yapalım!

Bu özel gün için atölyemizde yapılacak etkinlik ile birbirinden değişik hediyeleri babalar için hazırlayacağız. Tek yapmanız gereken, yanınızda baba kız/oğul ile birlikte çekilmiş resimlerini getirmek. Gerisi minik parmakların işi…

Etkinliğimiz süresince babalarımız, annelerimiz ve çocuklarımız için pratik bir maske yapacağız. Getirdiğiniz resimlerden miniklerimiz kendileri seçtikleri malzemeler ile çerçevelerini süsleyecekler. Birde el yeteneklerini geliştirecek sürpriz bir elişi aktivitemiz olacak.

Katılım Yaş Grubu: 18 ay+

Katılım gün ve saati: 16 Haziran Cumartesi 11:00

Katılım ücreti: 35 TL

Rezervasyon: berrin@miniaktivite.com ve/veya semin@miniaktivite.com

http://www.miniaktivite.com