bebek yağı

1461

Hic kulanmadim ama bu sicaklarda kat yerlerine surulmesi gereken bir urun

her banyo sonrası sürdüğümüz şişesinin renginden dolayı evimizde adı şeşil olan banyo sonlandırıcı ürün sloganımız : “şeşil süymeden banyodan çıkmayalım anne ” :))

oldum olası yağlı his bırakan hiçbir malzemeden hoşlanmam. bu sebeple bebek yağı ile de yıldızımız pek barışmadı. zaten bebeklerin vücuduna gerçek bir ihtiyaç olmadıkça hiçbir şey sürülmemesi gerekir. gaz sorunu yaşadığımız dönemde, kızımın poposunun arasına damlattığım bir kaç damla bebek yağı daha kolay pırtlatmasını sağlıyordu. bunun dışında bir işlem için kullanmadım. evde stok fazlalığı oluştu.

yeni favorim, zeytin sütü

urtekram baby oil aldım kızım ve kendim için.. çok da memnun kaldım, ama ne kadar doğal, % bilmemkaç organik olursa olsun yenidoğan bir bebek için yine de kullanmazdım sanırım. kızım 2 yaşını doldurmak üzere ve son bir aydır kullanıyorum..

(bkz : seba med)

ne bebeğim ne kendim için kullanmadığım temizlendikten sonra tekrar kirlenmiş hissiyatı veren ürün.

oğlumun banyodan sonra en sevdiği şey. öyle güzel gülüyor ki bunu yaparken. maşallah 🙂

artık kendım bile kullanmıyorum,petrol ürünü,çoğu parabenli,kimyasallı..mis zeytinyağı en güzeli.

sadece bebeğimin boynu tutulduğunda evde zeytinyağı olmadığı için kullandığım ürün..

zeytinyağı…. saf…

Bebeğinizin ilk altı ayında kullanılması tıbbi olarak tavsiye edilmiyor

saf zeytinyağı

yenidoğanların cildindeki gözenekleri tıkaması sebebi ile bazıları tarafından bebeklerde kullanımı önerilmeyen ürün. hoş bebeği pür-i pak ettikten sonra vıcık vıcık bir şeye bulamanın mantığını da anlayamıyorum hiç, light olanları hadi bir derece…

(bkz : johnson bebek yağı)

(bkz : dalin bebek yağı)