bebek arabası

339

şöyle de bir marka varmış, ilk defa duyuyorum valla; wollex

(bkz : baby2go proton)

(bkz : cosatto bebek arabası)

(bkz : camino baston bebek arabası)

(bkz : aldeba baston puset)

(bkz : maclaren twin techno ikiz bebek arabası)

(bkz : silver cross pop duo ikiz bebek arabası )

(bkz : silver cross surf bebek arabası

silver cross
)

Arabayı satın almadan önce mutlaka şunlara dikkat edilmeli yoksa satın aldığınız ürün elinizde patlar, maddi ve manevi olarak zarar edersiniz.

Bebek doğmadan önce satın alınabilir zira bebeği araba içine koyarak yanınızda dolaştırabilirsiniz. Tabiki arabanın içine yumuşak yastıklar ve pamuklu örtüler koymak şartıyla. Burada amaç bebeğin yanında olma mecburiyetinden kurtulup rahat rahat kendinize ve ev işleriyle alakalı olabilmektir yoksa bebeğin yanından ayrılamayıp işlerin yarım kalmasından dolayı kafayı sıyırabilirsiniz.

Araba mutlaka her iki yönden sürülebilmeli, direksiyon denen tutma kolu sabit olmamalı, her iki tarafa çekilebilmeli. Dileyen uygun fiyatlı olmak suretiyle önce sürücünün yüzüne bakan modellerden satın alabilir anlayacağınız bu modelin direksiyonu sabit olacaktır. 1 yıl sonra baston tipi bir araba alabilir. Biraz daha ekonomik olabilir

Arabanın tekerlekleri mutlaka frenli ve 360 derece döner olmalı piyasada buna sarhoş teker denir bu özellik direksiyon tutma kolu her iki taraftan kullanımı olan modeller için zorunludur zira sırtı size dönük bir şekildeyken ön tekerlekler ile yönlendirme güzel ve kolay lakin yüzü size dönü olduğunda haliyle ön tekerlekler sabit arka tekerlekler döner pozisyonda olunca yolda yada evde arabayı kullanmak sinir bozucu oluyor.

Tekerleklerin şekli biraz böyük olsun. Malum herkez istanbulta Ataşehir gibi bir mekanda yada Almanyada gibi bir ülkede yaşamıyor zira bu şehirlerde yollar ve kaldırımların imalat mantığı bebek arabasını sarsmayacak şekilde düzgün olmasıdır. Kimimiz gecekondu mahallerinde kimimiz arabaların kaldırımların üzerinde park edildiği mekanlarda oturduğu için en ufak bir çukur, kesik, kaldırıma arabayı çıkartmaya çalışmak çabaları arabayı sarsıntıya uğratabilir bu yüzden büyük tekerlek tavsiye ederim yoksa kuzu uykusunda uyanır yada korkabilir de

Arabanın katlanabilir şekline mutlaka dikkat edin ayrıca bu katlama işini babalardan ziyade annelerinde yapması gerekecek zira her zaman her daim babalar annelerin yanında olamayacağı için bu zorluğun önüne geçmek gerekir.

çok fonksiyonel bir şey almamaya gayret edin zira arabada anne için bardak koyma yeri, çantayı asma aparatı falan filan derken bütçeyi zorluyorsun ayrıca araba dediğini 1 yıl sonra baston arabanın yerine bırakıyorsun bu seferde o kadar paraya yazık oldu diyorsun.

Başka bilgi almak isteyen varsa benimle irtibata geçebilir.

kayınvalidemin “el kadar bebeğin arabası mı olur” diyerek aldırmadığı, benimse özellikle aşıya götürürken en çok ihtiyacını hissettiğim eşya.

buradan araştıracağım markaları, elbet birini alacağım oğluma.

mothercare’den maxicosi ürünü olan makul bir model aldık, pek kullanışlıydı..

Şimdi arkadaşın oğlunu gezdiriyor..

(bkz : inglesina puset)

(bkz : chicco lite way bebek arabası)

(bkz : orbit baby bebek arabası )

(bkz : jane unique )

hantal travel sistem yerine bastonu tercih ederim. zaten çocuk yürümeye başlayınca kendi arabasını sürmek istediğinden pek de kullanılmıyor bebek arabaları.

(bkz : taga bebek arabası )

(bkz : orbit baby bebek arabası iskeleti )

(bkz : bebek arabası şemsiyesi)

En hafifi, en basiti ama ayni zamanda en saglami alinmalidir. Tank gibi arabalari gorup de aldanmanizi tavsiye etmem. Tank gibisisen aldik bir tane, kraft twist, 8 ay kullandik ancak, 6 aydir da maclaren baston kullaniyoruz. Dogumdan itibaren de maclaren kullanilabilirmis aslinda dedik.

(bkz : castello çift yönlü bebek arabası )