acıbadem bakırköy hastanesi. benim epiduralsiz normal doğum yaptığım, doğum sancıları süresince doğum ebesiyle beraber koridorlarında gezindiğim hastane. doğumhanenin odalarla aynı katt olması ve sancıları odanda çekmek önemliydi benim için. tek eksisi bebeğimi kontrolü var diye götürüp yarım saat getirmemeleri oldu ama neyseki yıkamamışlardı.

Fulya Jinemed hastanesi. Hem Kadın Doğum Doktorları hemde çocuk doktorları müthiş. Epidural sezeryan oldum. Eşim yanımdaydı, oğlumuzu doğar doğmaz Doktorum Münip Bey yanıma verdi. Müthiş moral destek müzik eşliğinde geçti. Hastaneden çıkana kadar da aynı ilgi alaka. Yenidoğan hemşireleri, kat görevlileri, Çocuk Doktoru Selçuk Bey hepsi ayrı ayrı süperlerdi. Evim Anadolu yakasında olmasına rağmen yine olsa yine orda doğururum.

Maltepe Üniversitesi kesinlikle değildir, küvözdeki bebeklere emzik niyetine eldiven verildiğini kendi gözlerimle gördüm.

Ada’yı doğurduğum hastane; amerikan hastanesi.. kesinlikle özel hastaneler arasında en sevdiğim hastane. ama doğum sonrasında bebeği 30 dk yanıma getirmedikleri için doktorları azarlamışşığım vardır, o ayrı! anne-bebek dostu hastane denildiğinde ilk akla gelen, emzirmeyi teşvik edici girişimlerin yapılması değil midir? o halde neden normal doğum ile dünyaya gelen 4 kg ağırlığındaki bebek annenin ısrarlarına gerek kalmadan annenin yanına getirilmez anlayamıyorum…

(bkz : medicana international istanbul)

(bkz : hisar intercontinental)

(bkz : avrupa florence nightingale)

5 yıldızlı otel konforunda bir ticarethane olduğunu düşündüğüm (bkz : maslak acıbadem), son dönemde doğum yapmak için çok revaçta ama bence doğum yapmayı bırakın acil hizmet için bile gidilmese daha iyi olur dedğim yer.

eşim iki kere, ben de bir kere acil tedavi için gittim, evimize çok yakın olması ve ulaşım kolaylığı sebebiyle. her gidişimizde ayrı ayrı şeylerden memnuniyetsiz kaldım, verdiğiniz yüklü ödeme de ayrı bir konu.

(bkz : gayrettepe florence nightingale)

Kolan Hospital demek isterdim ama maalesef.. Çok ilgisizler..Sadece doktorlar işini iyi yapıyor..O da bazıları.

hisar intercontinental hospital; oldukça kullanışlı,büyük,ferah ve bebeğinizin bütün ihtiyaçlarını giderebileceğiniz bir bebek bakım ve emzirme odasına sahip…. tebrik ediyorum onları..(u: )

özel maltepe tıp merkezi nin emzirme odası karşılaştığım diğer hastanelere kıyasla daha büyük ve rahat sadece alt katta olması biraz sıkıntı zira insan merdivenden aşağıya ineceği zaman düşme korkusu yaşamakta gerçi asansörü var.

Ukteyi veren: ekacaddesi